JAPONIJA
Kelionės programa
2025 03 01
–
2025 03 16
16 d. / 13 n.
2600 €
Šios šalies kultūra yra įdomus Rytų tradicijų, istorijos ir vakarietiško modernumo mišinys. Tai paliudys didmiesčiai Tokijas, Kiotas ir kuklesni miestai, tokie kaip Šidzuoka, Gifu ir Niko. Kadangi nėra aiškios takoskyros tarp minėtų kultūrų, Japonijos visuomenė yra labai savita. Japonai dažnai yra vadinami „voratinklio visuomene“, kadangi čia labai glaudi sąveika tarp visų grupės narių. 14-ą dienų būsime šios įvairiaspalvės visuomenės stebėtojai ir dalyviai, tokiu būdu mesdami iššūkį savo vakarietiškam individualizmui… Taip kaip japonai, sveikindamiesi lankstysimės, nekalbėsime telefonais viešajame transporte, gražiai eilutėse lauksime savo traukinio, truputėlį suvaikėsime apsupti anime herojų, garsiai šliurpsime makaronus, išmoksime padėkoti už maistą, prieš tai pasigerėdami indais, kuriuose jis patiektas, pagarbiai ragausime Šidzuokos žalią arbatą. O tiems, kas matė žymųjį serialą „Šiogūnas“ (2024), galės daugiau sužinoti apie pagrindinio veikėjo arba japonų istorinės asmenybės - šiogūno Iejasu Tokugavos paskutinius 11 gyvenimo metų. Galiu užtikrinti, grįžę į Lietuvą patys pamatysite kaip pasikeitėte. Ši kelionė - ne vien gražios nuotraukos, Japonija iš esmės, jeigu tik jai nuoširdžiai atsiversite, praturtins tą alkaną vidinį keliautoją.
Kelionės top’ai:
-
Pamatysite Japoniją švenčiančią mergaičių dieną - hinamatsuri.
-
Apsilankymas Kabukio teatre.
-
Relax’as karštosiose versmėse - onsen’e.
-
Energijos išlaisvinimas mušant taiko būgnus.
-
Arbatos ceremonija arbatos tėvynėje - Šidzuokoje.
-
Apsilankymas sakės muziejuje ir jos ragavimas.
-
Fudžio kalno grožis iš Šidzuokos apžvalgos aikštelės.
-
Tik kartą metuose - ugnies festivalis Naroje.
-
Aplankysime net 6 UNESCO priklausančius objektus.
Kelionės ypatumai:
-
Keliausite su lietuve kelionių vadove, to krašto kultūros žinove.
-
Paminėtas ekskursijas ves vietiniai anglakalbiai gidai (su vertimu).
-
Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį.
-
Vakarienės ir didžioji dalis pietų pagal kiekvieno individualius poreikius (į kelionės kainą neįskaičiuota).
-
Bus plačiai naudojamas labai patogus japonų viešasis transportas.
-
Nakvynės – mišraus tipo. Ilsėsimės 3*-4* viešbučiuose bei tradiciniame riokane – viskas atsižvelgiant į tos vietovės ypatumus.
-
Riokanuose grupė bus paskirstyta į du erdvius kambarius: viename tik vyrai, kitame tik moterys.
-
Miesto ir gamtos santykis 50/50.
KELIONĖS PROGRAMA
01 d.
VILNIUS – TOKIJAS
Skrydis Vilnius – Helsinkis – Tokijas
02 d.
TOKIJAS
Atvykę į Naritos oro uostą, keliausime į Tokijuje esantį viešbutį. Vakarienė Akihabaroje – komercinių neoninių iškabų rajone. Akihabara spalvingas ne tik dėl jų, bet ir dėl to, kad rajonas orientuotas į popkultūrą, čia daug otaku subkultūrai būdingų reiškinių, pvz. cosplay kavinių su anime personažais persirengusiomis padavėjomis. Be elektronikos prekių parduotuvių, čia galima linksmai praleisti laiką žaidžiant kompiuterinius žaidimus, perkant komiksus manga krautuvėlėse ar dainuojant karaokėje.
03 d.
TOKIJAS
Intensyvi diena skirta aplankyti žymiausiems Tokijaus rajonams su vietiniu gidu: žemutinė miesto dalis – Asakusa Kannon šventykla ir jos apylinkės. Edo laikotarpiu (1603-1868) čia buvo rengiami kabukio teatro pasirodymai, veikė raudonųjų žibintų kvartalas. Tada keliausime į Šibuja, Haradžiuku, Šindžiuku garsėjantiems spalvingumu, jaunimo stilių įvairove, parduotuvėmis, naktiniais klubais, pramogomis, didžiulėmis šviečiančiomis reklamomis bei iškabomis. Pakeliui užsuksime į vietą, primenančią, jog kovo 3 d. Japonijoje yra ypatinga - tai mergaičių šventė. Vakare pasivaikščiojimas siauromis, menišką atmosferą skleidžiančiomis Golden Gai gatvelėmis, aplankant labiausiai patinkantį, išskirtine tematika ir atmosfera spinduliuojantį bariuką.
04 d.
TOKIJAS – NIKO – TOKIJAS
Japonijoje yra patarlė: „nesakyk kekko („nuostabu“), kol nepamatei Nikko“. Laukia dienos išvyka su vietiniu gidu ir samdomu transportu į Niko, kur pamatysime UNESCO pasaulio paveldo organizacijos saugomą budistų ir šintoistų šventyklų kompleksą, japonų garbinamą Kegono krioklį bei grožėsimės Čiūzendži ežero vaizdais. Būtent Niko išgirsime, kaip drakonas verkia… o kodėl verkia, sužinosite išvykos metu.
05 d.
TOKIJAS
Rytas skirtas savarankiškam miesto pažinimui. Galbūt turite hobį, kurį norite realizuoti čia? O gal svajonių, galinčių išsipildyti tik Japonijoje? Galbūt, trokštate ramiai pasėdėti arbatinėje ir mėgautis matcha arbata? Šis laikas Jums! Vakarop susitiksime pasimatymui, eisime į Kabukio teatrą. Tam, kad suprastume patį teatro konceptą, įsigysime valandos trukmės bilietus (15 EUR asmeniui) į tuo metu einančią pjesę, na ir mėgausimės reginiu. Po teatro vyksime į šiuolaikiškumu spinduliuojantį Tokijaus bokštą iš kurio stebėsime miesto dangoraižių panoramą.
06 d.
TOKIJAS – HAKONĖ – ODAVARA
Ekskursija su gidu sieros kvapo pritvinkusioje, didingojo Fudži kalno šešėlyje esančiame Hakonės mieste. Atvykus į miestą, pirmiausia, pasivaikščiosime po Hakonės maldyklos teritoriją. Pasigrožėsime kedrų miške kelią nurodančiais raudonais Tori arkos formos vartais. Aplankysime gražiausią instagraminės nuotraukos objektą – vandenyje stūksančius, tarsi į niekur, vedančius vartus. Vėliau pasiplaukiosime laivu, tuos pačius vartus galėsime pamatyti jau iš ežero pusės. Papietavus kilsime lyniniu keltuvu į Ovakudani geizerių šlaitą. Ten paragausime Hakonės ugnikalnio krateryje virtų „juodųjų“ kiaušinių ir išgirsime įdomių istorijų. Vakare grįžtame į viešbutį.
07 d.
ODAVARA – ŠIDZUOKA
Ryte, greituoju traukiniu, vyksime į žaliosios arbatos eksporto ir gražiausių Fudžio kalno vaizdų tėvynę - Šidzuoką. Miestą geriau pažinsime kitą dieną, o šiandieną skirsime arbatos ragavimui ir ceremonijai. Norintys, galės praleisti likusią dienos dalį prekybos centre arba pasinerti į matcha žaliosios arbatos saldumynų pasaulį.
08 d.
ŠIDZUOKA
Be žaliosios arbatos, Fudžio kalno panoramos ir pasivaikščiojimais po Miho-no-Matsubara pušyną, miestas taip pat garsėja tuo, kad iš čia kilo žymiausia istorinė asmenybė - Iejasu Tokugava. Jeigu matėte žymųjį serialą „Šogūnas“ (2024), kuris gavo net 18 „Emmy“ statulėlių ir tapo pirmuoju serialu ne anglų kalba, pelniusiu geriausios dramos apdovanojimą, Šidzuoka bus gerokai įsimintinesnė. Ji bus ne tik dar vienas gražus Japonijos miestas, o primins šį serialą. Iš vietinio gido sužinosime, kad būtent čia garsusis šiogūnas Iejasu Tokugava praleido savo paskutiniuosius 11 gyvenimo metų. Būtent čia, Iejasu iš "už užkulisių" it marionetę valdė Edo (Tokijuje) šiogūnato valdžią perėmusį savo sūnų. Šiogūnas svarbus tuo, kad jis buvo galingiausios Japonijoje Tokugavų dinastijos pradininkas ir padėjo Odai Nobunagai ir Hidejoši Tojotomi vienyti Japoniją. Apie Iejasu egzistavimą paliudys Sumpu pilies parkas, Kunōzan Tōshōgū (UNESCO) šventykla ir žymiojo šiogūno mauzoliejus.
09 d.
ŠIDZUOKA – GIFU
Ryte traukiniu vyksime į Gifu miestą. Jį pasiekus keliausime į pramogą su japoniškais taiko būgnais. Čia stebėsime pasirodymą, o taip pat galėsime patys išbandyti savo sugebėjimus. Šis miestas leis mums patirti tradicinių japoniškų svečių namų riokanų dvasią. Turėsime kaiseki-riori vakarienę - aukštoji Japonijos virtuvė, kurioje kiekvienam valgytojui patiekiama gausybė smulkių patiekalėlių. Svarbus jų išdėstymas lėkštėje ir lėkščių padėtis ant stalo, primenanti gamtą, metų laikus, o pats maistas yra sezoniškas. Galiausiai mūsų laukia karštas onsen’as, o tada saldus miegas ant japoniškų čiužinių futon.
10 d.
GIFU – KIOTAS
Rytas prasideda ekskursija su gidu po Gifu: aplankysime miesto pilį, į kurią kilsime lyniniu keltuvu, iš čia matysis miesto kraštovaizdis. Tada eisime pasisveikinti su Gifu Daibutsu – 13 metrų aukščio Didžiosios Budos statula. Galiausiai, galėsime įsigyti tradicinių suvenyrų jaukioje Kavaramači istorinėje alėjoje. Po pietų vyksime link kito mūsų kelionės tikslo - Kioto. Kiote vakarą praleisime laisviau, kaupsime jėgas kitai dienai ir pasivaikščiosime netoli viešbučio esančiame Nišikio turguje.
11 d.
KIOTAS
Rytą pradėsime gera mankšta. Pasiruošus žygio batus bei fotoaparatą vyksime į Fušimi Inari šventyklą, kuri garsi savo raudonais mediniais Tori vartais ir lapių skulptūromis, simbolizuojančiomis dievų pasiuntines. Tai pati svarbiausia ryžių ir sakės (ryžių degtinės) dievui Inari dedikuota šventykla visoje Japonijoje. Šis religinis paminklas yra žinomas dėl 4 kilometrų ilgio kelio, apsupto 10 000 medinių Tori vartų. Jie sustatyti vienas šalia kito taip, kad nuvestų į kalną link šventyklos. Po tokio sporto pasistiprinsime ir vyksime į sakės muziejų paragauti ir daugiau sužinoti apie šį dievų saugomą gėrimą.
12 d.
KIOTAS
Šią dieną gido ir užsakyto transporto pagalba pamatysime vietas, kurios yra neatsiejama Japonijos dalis ir beveik visuomet puikuojasi knygų, žurnalų viršeliuose ar TV laidose apie Japoniją. Auksinis paviljonas (UNESCO), Rioandžio akmenų sodas (UNESCO), beždžionių parkas ir bambukų giraitė – TOP 4 vietos, kurių negalima praleisti Kiote. Vakarop eisime pašniukštinėti po Gion kvartale (garsėjančio geišomis) esančią Hanamikodži gatvę. Galbūt, akies krašteliu pavyks pamatyti maiko arba net pačią geišą. Vakarinė dalis skirta įsigyti paskutiniams suvenyrams Kiote, grįšime į Nišikio turgų.
13 d.
KIOTAS – NARA – OSAKA
Priešpiet susitiksime su savo gidu bei vairuotoju ir savo pažintį su Japonija tęsime kelione į Osaką, pakeliui nuvykdami į Narą. Papietavus, aplankysime žymiausią Naros šventovę – raudonai lakuotą Kasugos didžiąją šventyklą (UNESCO), skirtą Kasugai – dievybei, atsakingai už miesto apsaugą. Taip pat pavaikštinėsime pro Naros parką, kuriame laksto pusiau laukiniai elniai ir stirnos, šie mandagiai lankstosi prašydami sausainio, tačiau jo negavę išdykusiai gnaibosi. Pasak šintoizmo, elniai – vietiniai dievų pasiuntiniai žemėje, todėl jie tapo Naros miesto simboliu, iki šiol laikomi šventais, atliekančiais ypatingą misiją – jie Kasuga šventyklos sergėtojai. Galiausiai aplankysime Todaidži šventyklą (UNESCO), kuri yra didžiausias medinis pastatas pasaulyje, o joje saugoma didžiausia Japonijos Budos statula (Daibutsuden). Į Narą atvyksime ypatingu laikotarpiu! Čia tokiu metu vyksta Omizutori ugnies festivalis. Būtent Todaidži šventyklos teritorijoje stebėsime vieną seniausių budistinių apeigų. Ceremonija skirta apsivalymui nuo nuodėmių ir artėjančio pavasario pasveikinimui. Po festivalio, grįšime į kelią ir važiuosime į Osaką. Nuvykus į Osaką - poilsis viešbutyje.
14 d.
OSAKA
Pirmas lankytinas objektas mūsų sąraše – Osakos pilies parkas. Jau horizonte išsiskiria stambūs žali stogai paauksuotais kraštais, kurie vis dėlto labiau primena šventyklą nei samurajų ir karo vadų – šiogūnų kovas bei galią menančią tvirtovę. Pasivaikščioję po pilies parką, vyksime link Kaijukan akvariumo. Kadangi akvariume praleisime 2 valandas, prieš tai turėsime ankstyvus pietus. Kaijukan yra vienas įspūdingiausių akvariumų Japonijoje, visame pasaulyje žinomas dėl inovatyvių parodos pristatymo sprendimų, užima net 8 aukštus! Kaijukan demonstruoja Ramiojo vandenyno ruožo vandens gyvūnus atkurdamas natūralią jų buveinių aplinką. Po apsilankymo laisvas laikas poilsiui arba pramogoms Dotonburi rajone. Vakarienė Dotonburi rajone, čia turėsime ypatingą vakarienę – ragausime pavojingą delikatesą, ką, bus atskleista vėliau 🙂
15 d.
OSAKA
Laisvas pusdienis. Vėlai vakare skrydis namo, atsisveikiname su kontrastinga Japonija.
16 d.
NAMAI
Ryte pasiekiame savo namus.
Į kainą įskaičiuota:
-
13 nakvynių.
-
Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
-
Vietinių angliškai kalbančių gidų paslaugos nurodytomis dienomis.
-
Tradicinis onsen’as Gifu.
-
Pusryčiai Tokijuje, Gifu, Kiote, Odavaroje, Šidzuokoje.
-
Vakarienės D9 ir D14.
-
Greitojo traukinio bilietai (Tokijas - Odavara – Šidzuoka - Nagoja (link Gifu)).
-
Samdomas transportas D4, D12, D13.
-
Plaukimas laivu Aši ežere.
-
Programoje nurodytų keltų ir lyninių keltuvų mokesčiai.
-
Viešojo transporto kortelė su pradiniu įnašu.
-
Kelionės dokumentų sutvarkymas.
-
Arbatos ceremonija.
-
Hakone Pass – miesto kortelė transportui ir lankytiniems objektams.
Į kainą neįskaičiuota:
-
Pusryčiai Osakoje.
-
Asmeninės išlaidos.
-
Viešojo transporto išlaidos.
-
Visas kitas maitinimas nepaminėtas prie „įskaičiuota“.
-
Gėrimai pietų ir vakarienių metu.
-
Įėjimo mokesčiai į mokamus objektus pagal programą (200 EUR).
-
Nepaminėti programoje įėjimai ar pramogos.
-
Lagaminų siuntimas iš Tokijaus į Šidzuoką ir iš Šidzuokos į Kiotą (vienas siuntimas, vieno lagamino ~25 EUR).
-
Tarptautinio skrydžio Vilnius – Europos miestas – Tokijas ; Osaka – Europos miestas – Vilnius bilietai su oro uostų mokesčiais (nuo 950 EUR, kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
-
Priemoka už vienvietį kambarį Tokijuje, Odavaroje (prie Hakonės), Kiote, Osakoje, Šidzuokoje 400 EUR.
-
Medicininių išlaidų draudimas, neįvykusios kelionės draudimas, bagažo draudimas.
Svarbu!
-
Minimalus grupės dydis - 12 keliautojų. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui, kelionės kaina gali būti perskaičiuojama.
-
Dėl COVID-19 jokių apribojimų nėra.
-
Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardės keitimas už papildomą mokestį.
-
Patogumo sumetimais, ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka gali keistis.
-
LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos.
-
Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, t.t.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios.
-
Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz., nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).